turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana sebebi HPV adı verilen human papilloma virvücutür. özge bir anlatım ile HPV olarak adlandırılan benibeşer papilloma virüslerinin menşe olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün suretü çok türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne olur. Siğiller ekseriyetle insanların ten rengine gereğince oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahih siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu benibeşer vücudu karınin zararlı olmamakta ve rastgele bir iyileştirme uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla bile huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt emrazı ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bentlı seboreik siğil varsa kesinlikle bilirkişi bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir küme olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya mirladığında hastalar doktora mirvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin cihetı saf kaşıntı, yanma ve nezif kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir karine de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye atılmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye fethetmek Seksüel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin çerden çöpten olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Teknik Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla şekil açtığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının büyük kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bentlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bentlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları büyük olan siğillerde bu sıkıntı yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etkili tensel yaşfakat mirlamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı kuruluşlması kabil olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı kuruluşlmadıysa ilerleyen dönemlerde de kuruluşlabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bireyselsigorta.name.tr/ https://ucuzseohizmeti.name.tr/ https://ispartawebtasarimseo.name.tr/ https://oturmagruplari.name.tr/ https://sinifarkadasi.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al